PFR Nieruchomości S.A.

PFR Nieruchomości jest spółką zależną Polskiego Funduszu Rozwoju, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków.

PFR tworzy praktyczne rozwiązania dla wspólnego sukcesu i bezpiecznej przyszłości Polaków, wspólnie z szeregiem spółek z obszaru:

bankowości, ubezpieczeń, inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości
i innowacyjności oraz handlu i inwestycji zagranicznych.

NASZA MISJA

Jak wskazują badania Habitat for Humanity Poland, aż 40% Polaków nie ma zdolności kredytowej, a jednocześnie ich dochody są zbyt wysokie, aby otrzymać mieszkanie komunalne.

To głównie z myślą o nich powstała rynkowa część rządowego programu mieszkaniowego. Nasze budowy nie są dotowane.

Środki Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, które zostały zainwestowane
w budowę mieszkań, zwracamy z czynszów najmu w ciągu ok. 30 lat.

PARTNERZY INWESTYCJI W ZGORZELCU

Realizacją zajmuje się spółka celowa Projekt Municypalny Zgorzelec 1 Sp. z o.o. Pieniądze na budowę pochodzą ze środków Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którym zarządza PFR Nieruchomości S.A.

Partnerem inwestycji jest Miasto Zgorzelec, którego samorząd wskazał grunt pod budowę osiedla. Autorem projektu jest renomowane biuro S. A. M. I. Architekci. Przetarg na generalne wykonawstwo wygrała firma PORR.

Budowa została zainaugurowana
18 czerwca 2021 r. W uroczystości wzięli udział m.in. Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca oraz Artur Bieliński, starosta zgorzelecki.

ZGORZELEC

Dzięki swojemu położeniu u styku trzech granic – Polski, Czech i Niemiec, Zgorzelec jest jednym z najciekawszych regionów inwestycyjnych w Polsce. Jego najbliższym sąsiadem jest niemieckie Görlitz – perła architektury. Od 1998 roku tworzą Europa-Miasto Zgorzelec/Görlitz.

Potencjał biznesowy położenia na styku trzech granic docenili przedsiębiorcy tacy jak np. Citronex, uznana firma spedycyjna i logistyczna, a zarazem lider w imporcie bananów w tej części Europy, w Polsce wiodący producent pomidorów szklarniowych oraz ID Logistics, znany i wiodący w Europie operator logistyczny.

To jest taka chwila, na którą długo czekałem; 3 lata rozmów
i wiele formalności udało się nam w tym czasie załatwić. Doszliśmy do finału i przed nami ostatnia prosta, czyli 18 miesięcy, które zostało na wybudowanie tych mieszkań. Będzie to dla nas radosny czas oczekiwania na zakończenie tego projektu. Mam nadzieję, że 221 rodzin zwiąże się ze Zgorzelcem na długo
i znajdą tu swój kawałek świataRafał Gronicz, burmistrz Miasta Zgorzelec

Najważniejszy jest aspekt społeczny; tworzymy kilkaset mieszkań, które będą skierowane do tych, którzy we własnym zakresie nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania. Mam nadzieję, że to jest jeden z instrumentów, który pozwoli nam rozwiązać ten problem w skali gmin i powiatów. Dziękuję burmistrzowi, że poszedł w tym kierunku i apeluję do wójtów i burmistrzów powiatu zgorzeleckiego, żeby brali z niego przykład i tworzyli takie osiedla – Artur Bieliński, Starosta zgorzelecki

Chciałem podziękować spółce PFR Nieruchomości, że obdarzyła nas takim zaufaniem i powierzyła nam realizację tego projektu. Jestem przekonany, że za 18 miesięcy spotkamy się tutaj wszyscy i z sukcesem świętować zakończenie tej inwestycji i przekazać ją finalnym beneficjentom, czyli mieszkańcom – Ireneusz Kordalski, Dyrektor Regionu Wrocław PORR

Mamy przyjemność być w drużynie rządowego programu mieszkaniowego – to już jest nasza kolejna inwestycja i z radością przyjechaliśmy tutaj, żeby uruchomić tę budowę. Nie było łatwo, ale ważne, że tu jesteśmy i rozpoczynamy. Przy każdym projekcie myślimy o ludziach, którzy będą tu mieszkać, o rodzinach, staramy się kreować fajną przestrzeń, która będzie jednoczyć mieszkańców i pozwalać im na zawierania sąsiedzkich przyjaźni
Mariusz Lewandowski, właściciel pracowni S. A. M. I. Architekci

STANDARD NASZYCH MIESZKAŃ

Najemcy osiedli PFR Nieruchomości S.A. otrzymują klucze do lokali już wykończonych: z podłogami, glazurą, terakotą, w pełni gotową

łazienką, drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz pomalowanymi na biało. Poniżej można obejrzeć przykładowe lokale zrealizowane na naszych inwestycjach.

INWESTYCJE PFR Nieruchomości S.A.


Kraków

ul. Anny Szwed-Śniadowskiej – 481 mieszkań >>


Katowice

ul. Korczaka – 523 mieszkania >>


Katowice

ul. Gospodarcza – 513 mieszkań >>


Toruń

ul. Okólna – 320 mieszkań >>


Mińsk Maz.

ul. Klonowa – 138 mieszkań >>


Radom

ul. Tytoniowa – 124 mieszkania >>


Łowicz

ul. Krudowskiego – 96 mieszkań >>


Dębica

ul. Ratuszowa – 201 mieszkań >>


Świdnik

ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” – 108 mieszkań >>


Biała Podlaska

ul. Jana III Sobieskiego – 186 mieszkań


Nowy Targ

ul. Polana Szaflarska – 130 mieszkań >>


Wrocław

ul. Kolejowa – 469 mieszkań >>


Lublin

ul. Krochmalna – 400 mieszkań


Gdynia

ul. Puszczyka – 172 mieszkania


Kępno

ul. Niepodległości – 36 mieszkań


Września

ul. B. Śmidowicz – 100 mieszkań >>


Wałbrzych

ul. Husarska – 192 mieszkania >>


Gmina Jarocin

366 mieszkań


Kępice

ul. Niepodległości – 42 mieszkania


Sianów

ul. Słowackiego – 168 mieszkań


Zamość

ul. Parkowa – 96 mieszkań >>


Oława

ul. Paderewskiego – 144 mieszkań


Zgorzelec

ul. Lubańska – 221 mieszkań

INWESTYCJ

Lokalna społeczność w centrum uwagi

Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji. Ich wkładem do spółki jest grunt, a my zapewniamy finansowanie i realizację budowy. Samorządy decydują również o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.

Małgosia (Wałbrzych)

„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”

Hania (Biała Podlaska)

„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”

Grzegorz (Wałbrzych)

„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”

Monika (Biała Podlaska)

„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”

Hanna (Wałbrzych)

„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”

Daria (Kępice)

„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”

Kasia (Kępno)

„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”

Magda (Biała Podlaska)

Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”

Paweł (Kępno)

„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”

Jakość na długie lata

W ramach programu budowane są wysokiej jakości budynki, spełniające rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne. W przeciwieństwie do deweloperów, którzy udzielają rękojmi i gwarancji na maksymalnie kilka lat, my jesteśmy odpowiedzialni za jakość inwestycji przez lat kilkadziesiąt. Wysoka jakość po prostu się opłaca, ponieważ przekłada się na niższe koszty późniejszych konserwacji i remontów. Przystępne stawki czynszowe osiągamy dzięki standaryzacji rozwiązań architektonicznych i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, obniżających koszty eksploatacji.

Najlepsze pracownie architektoniczne

Nasze osiedla projektują pracownie, wyłonione w konkursach architektoniczno-urbanistycznych. W składzie sędziowskim zasiadały już takie autorytety, jak dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki Bolesław Stelmach, czy przedstawiciele prestiżowego Stowarzyszenia Architektów Polskich.